Przewodnik po Oleśnicy

Praca Oleśnica – gdzie szukać ofert pracy?

Wpisujesz Praca Oleśnica na OLX i w innych portalach?

Ten artykuł pomoże Ci w poszukiwaniach. Oleśnickie oferty pracy można znaleźć w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP), szukając na OLX, Gumtree czy innych serwisach ogłoszeniowych. W tym artykule otrzymasz w pigułce zestaw informacji jak znaleźć pracę w Oleśnicy, gdzie szukać, jak napisać CV i przygotować się do rozmowy.

Co znajdziesz w tym artykule?


Praca Oleśnica – Jak znaleźć?

Ofert pracy w Oleśnicy możesz szukać na różnych portalach ogłoszeniowych. W tym artykule także znajdziesz wiele propozycji. Najpierw jednak musisz zadać sobie pytanie:

Co lubię w życiu robić… A potem zacznij to robić.

Całkiem poważnie – szukaj pracy najpierw w tym, co wychodzi Ci dobrze. Tam, gdzie nie potrzebne jest CV i doświadczenie jest większa konkurencja na rynku ofert pracy w Oleśnicy. Nawet praca sezonowa w przeszłości może pozwolić Ci zdobyć dobrze płatną pracę w tym, co lubisz robić. Praca dodatkowa także jest istotna dla pracodawcy.

Gdzie szukać ofert pracy w Oleśnicy?

Nasze propozycje:


Powiatowy Urząd Pracy ( PUP ) Oleśnica

PUP w Oleśnicy to prężnie działająca instytucja, która może naprawdę Ci pomóc w poszukiwaniu pracy. Jeżeli jesteś zarejestrowany jako bezrobotny w Powiatowym Urzędzie Pracy ( PUP ), to możesz skorzystać z ogromnej ilości bezpłatnych szkoleń i kursów, a także dofinansowań. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy, możesz to zrobić przez internet.

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy - Logo Praca Oleśnica
Logo PUP Oleśnica – Praca

Jak zarejestrować się jako bezrobotny w Powiatowym Urzędzie Pracy ( PUP ) w Oleśnicy?

W celu rejestracji osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy należy wypełnić kilka wniosków i uzupełnić odpowiednie informacje o swoim dotychczasowym stażu pracy i doświadczeniu. Wszystko można uzupełnić przez internet, a dodatkowych informacji można zasięgnąć na w PUP Oleśnica.

Jakie są oferty pracy w PUP Oleśnica ?

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Oleśnicy znajdziesz oferty pracy takie jak Pomoc Kuchenna, Nauczyciel, Kierowca, Budowlaniec czy Operator maszyn. Wszystkie oferty znajdziesz tutaj. Oferty w PUP mają swój termin ważności, a niektóre są skierowane tylko do osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Posiadają także informację czy oferta dotyczy Umowy o Pracę, Umowy Zlecenia czy jeszcze innej formy zatrudnienia. W PUP czasem znajduje się także praca sezonowa oraz praca dodatkowa, na część etatu. To bardzo ważne dla osób, które chcą uzyskać tylko dodatkowe źródło dochodu w postaci właśnie dodatkowej pracy sezonowej.


Zakłady Pracy w Oleśnicy

Jeżeli szukasz pracy w Oleśnicy, to warto pomyśleć o największych zakładach pracy w Oleśnicy. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest wysłanie do nich CV i umówienie się na rozmowę. Nawet, jeśli nic z niej nie wyjdzie, to dowiesz się czego się spodziewać po rozmowie rekrutacyjnej i nabędziesz pewności siebie, dzięki czemu na następnych spotkaniach wypadniesz znacznie lepiej. Każdy stresuje się przed swoją pierwszą, drugą czy trzecią rozmową o pracę, ale po odwiedzeniu 5 czy 10 zakładów pracy w Oleśnicy Twoja pewność siebie i prezencja wzrośnie diametralnie.

Lista Zakładów pracy w Oleśnicy:

 1. GKN
 2. Kerry
 3. Poliplast
 4. Armakan-PVC
 5. Osadkowski SA
 6. Izoplan
 7. Tani-Dom
 8. Nicoll
 9. Midroc
 10. Aida
 11. Telka
 12. Betard
 13. Górażdże
 14. MGK Oleśnica
 15. Eco Light
 16. i wiele innych…

Jak napisać CV do pracy w Oleśnicy?

Praca w Oleśnicy - Obrazek poglądowy ofert pracy - Praca Oleśnica

Praca Oleśnica, a CV.
Wspaniałe CV może od czasu do czasu samo w sobie zapewnić Ci pracę, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o pracę tymczasową.

Nie ma jednego, idealnego sposobu na zbudowanie CV; jest to Twój dokument osobisty i może być skonstruowany i zaprezentowany tak, jak chcesz, w podstawowych ramach określonych poniżej. Pamiętaj, że jeżeli interesuje Cię praca dodatkowa lub praca sezonowa, to także potrzebujesz CV.

Jakie informacje powinno zawierać CV?

 • Dane osobowe. Większość CV zaczyna się od nich, ale należy unikać zbędnych szczegółów, takich jak przynależność religijna, imiona i nazwiska dzieci itd.
 • Wykształcenie i kwalifikacje. Dbaj o to, by w odwrotnej kolejności podać nazwy instytucji i daty uczęszczania na zajęcia; uniwersytet przed uzyskaniem wyników w szkole.
 • Doświadczenie zawodowe. Najbardziej akceptowanym stylem zapisu zatrudnienia w CV jest kolejność chronologiczna. Historia kariery jest przedstawiana w odwrotnej kolejności, począwszy od najnowszej. Praca sezonowa czy praca dodatkowa w przeszłości jest tutaj jak najbardziej wskazana.
 • Osiągnięcia i obowiązki są wyszczególnione w odniesieniu do każdej roli. Większy nacisk należy położyć na nowsze stanowiska pracy.
 • Umiejętności. Obejmują umiejętności obsługi komputera i (prawdziwej) znajomości języków obcych oraz wszelkie inne niedawne szkolenia/rozwój, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Zainteresowania i hobby. Skróć tę sekcję. W praktyce nie ma ona dużego znaczenia.
 • Referencje. Jeżeli je masz, ale nie chcesz się nimi chwalić, to możesz napisać w swoim CV, że są dostępne na życzenie.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę w Oleśnicy?

Wskazówka 1: Zanurzyć się głęboko w organizacji i ludziach. Przeczytaj w internecie choćby kilka zdań na temat zakładu pracy, do którego się wybierasz. Powinieneś wiedzieć czym zakład się zajmuje, z czego ma największe korzyści oraz jak Ty możesz pomóc tej firmie w kolejnych osiągnięciach. Dobrze jest też dowiedzieć się zakład organizuje jakieś rozgrywki sportowe, wyjazdy integracyjne lub firmowe wyjścia – dobrze jest wspomnieć, że o tym wiesz i bardzo Ci się to podoba. Zostanie to odebrane jako rzeczywiste zainteresowanie i mocna chęć pracy akurat u nich.

Wskazówka 2: Sformułuj solidną historię wokół swoich trzech najlepszych cech.
Wybierz swoje trzy najlepsze cechy, a następnie zastanów się co akurat o nich świadczy. Bardzo często są to Twoje prywatne historie, co wiąże się z tym… że możesz trochę przekoloryzować (ale bez przesady). W Twoich umiejętnościach, doświadczeniu i edukacji nie wolno kłamać i musisz o tym pamiętać. Jeżeli jednak chodzi o to, że jesteś punktualny, ale ciężko Ci odnaleźć w głowie prawdziwą historię, która to potwierdzi – to możesz troszkę ubarwić jakieś inne własne doświadczenie 😉

Wskazówka 3: Pomyśl również o swoich dwóch najgorszych cechach.
Niestety często zdarza się, że potencjalny pracodawca pyta także o Twoje negatywne cechy. Na to pytanie na pewno złą odpowiedzią jest „nie mam negatywnych cech” lub „za dużo/za ciężko pracuję” czy „jestem zbyt dokładny w wykonywaniu swoich obowiązków”. To nie jest miejsce na dalsze chwalenie się swoimi umiejętnościami – przygotowując się na rozmowę wybierz swoje prawdziwe negatywne cechy, żebyś w chwili stresu powiedział to, czego się nie wstydzisz, ale wiesz, że mógłbyś poprawić.

Wskazówka 4: Przygotuj swoje największe historie sukcesu
. Tutaj znowu wracamy do chwalenia się swoimi umiejętnościami. Jeżeli w poprzedniej pracy dzięki Tobie coś wyszło wspaniale – śmiało o tym opowiadaj. Jeżeli zapobiegłeś jakiejś katastrofie w poprzedniej pracy (fizycznej czy ekonomicznej), to też warto o tym powiedzieć. Może tak być, że niczego sobie nie przypominasz – to też jest Twoja mocna karta. W takiej sytuacji powiedz, że Twoim sukcesem jest to, że nigdy nie zawiodłeś swojego przełożonego i byłeś wobec niego lojalny, zamiast próbować na siłę pokazywać mu swoje zalety. Jeżeli praca sezonowa to Twoje duże osiągnięcie – bo wiązało się z wyjazdem z kraju czy poznaniem czegoś nowego, to także warto abyś się tym podzielił. Tak samo praca dodatkowa na nie pełen etat. Pamiętaj – liczy się szczerość, nawet, jeśli wydaje Ci się uboga.

Wskazówka 5: Upewnij się, że znasz swoje CV na pamięć.
Nie możesz dopuścić do sytuacji, gdy potencjalny pracodawca pyta się Ciebie o któryś z punktów CV, a Ty nie kojarzysz o co mu chodzi. Po prostu nie możesz.

Wskazówka 6: Sformułuj jedno zdanie: Dlaczego jesteś idealną osobą do tej pracy?
Tylko jedno zdanie. To trudne zadanie, ale dzięki temu skupisz się na tym, co rzeczywiście chcesz przekazać swojemu przyszłemu przełożonemu.

Wskazówka 7: Pokaż się, ale dopasuj swój strój
. Ubierz się schludnie, ale nie przesadzaj. W większości (oczywiście nie wszędzie) garnitur jest już przeżytkiem. Ubierz czyste, ładne buty, schludne spodnie lub spódnicę, koszulę, delikatny zegarek. Masz wyglądać dobrze, ale nie przesadzaj.


Praca Oleśnica – Nie bój się tego!


Tagi: Praca Oleśnica, Oferty pracy Oleśnica, Praca sezonowa oleśnica, Praca dodatkowa Oleśnica, Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy, PUP Oleśnica