Przewodnik po Oleśnicy

Pogoda Oleśnica

POGODA OLEŚNICA NA ŻYWO [aktualizacja: 23.09.2021, 10:20 ]  W tej chwili pogoda w Oleśnicy to tutaj, a temperatura jest w okolicach 24C.


  Jaka pogoda jest zazwyczaj w Oleśnicy? Na pogodę w Oleśnicy wpływa duża wilgotność spowodowana rzeczką Oleśnicą, stawami i terenami podmokłymi. Warto pamiętać, że w Oleśnicy duża część terenów w okolicach ulicy Klonowej była bagnami. Taka wilgotność rzutuje na łagodne zimy, bez pory suchej oraz ciepłe lato. Średnia temperatura we wszystkich miesiącach jest niższa niż 22°C. Co najmniej cztery miesiące są przy średnich temperaturach powyżej 10°C. Opady deszczu rozkładają się równomiernie przez cały rok. W tej chwili w Oleśnicy pogoda wygląda następująco - 24C i tutaj. Widzimy więc jak to się ma do statystyk ogólnopolskich.

  Pogoda Oleśnica - Ogólny klimat przez cały rok

  Jaki jest najcieplejszy miesiąc w Oleśnicy? Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, w którym maksymalna temperatura wynosi około 26°C. Należy jednak pamiętać o deszczu, burzy i mgle, które mogą pojawiać się bardzo gwałtownie. Który miesiąc jest najzimniejszy w Polsce? Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń. W tym miesiącu temperatura może wynosić nawet -12°C w nocy.

  Jak zmieniać się będzie klimat i pogoda w Oleśnicy?

  Zdaniem eksperta (Dr. Zbigniew M. Karaczun z Uniwersytetu w Warszawie), w ostatnich latach nasiliły się ekstremalne zjawiska meteorologiczne i pogodowe, takie jak huragany, powodzie i gradobicia, a także susze i fale upałów. Takie fale upałów, kiedy średnia temperatura przekraczała 25°C, odnotowano na przykład latem 2018 r. i wiosną 2019 r., odnotowano wzrost częstotliwości występowania huraganów, deszczów i powodzi - jak mówił Doktor. [Źrodło: Scienceinpoland.pap.pl]

  Prognoza pogody w Oleśnicy:

  City not found, please try again.
  Pogoda Oleśnica
  Set Your Location
  14° zachmurzenie małe
  H 14 • L 14
  71% humidity
  wind: 6m/s W
  06:38 → 18:47
  23 września 2021
   
  Thu
  18
  Fri
  15
  Sat
  22
  Sun
  22
  Mon
  23

  Meteo Oleśnica w ujęciu globalnym

  Korzystając z zaawansowanych modeli komputerowych i danych gromadzonych z całego świata, meteorolodzy dostosowują prognozy do swoich własnych obszarów. Podczas gdy my często myślimy o prezenterach pogody z telewizji, jest wielu innych meteorologów, którzy pracują za kulisami, często dla agencji rządowych. Coraz więcej jest też meteorologów z sektora prywatnego, którzy pracują dla firm specjalizujących się w dostarczaniu bardzo konkretnych informacji o trudnych wydarzeniach pogodowych. Klientami mogą być m.in. dostawcy energii elektrycznej zaniepokojeni popytem w okresie upałów, importerzy produktów rolnych oraz stowarzyszenia sportowe zaniepokojone pogodą w czasie wielkiej imprezy. Niektóre linie lotnicze mają nawet własne wydziały meteorologiczne. Mogą one również doradzać firmom i rządom w sprawie najlepszych lokalizacji farm wiatrowych.


  Pogoda Oleśnica

  Jaka będzie jutro pogoda w Oleśnicy? | Jaka jest teraz pogoda w Oleśnicy? | Czy w Oleśnicy pada deszcz?

  Sprawdź to u nas już teraz!