Przewodnik po Oleśnicy

Pizzeria Oleśnica – wszystkie restauracje z pizzą w Oleśnicy

Żartobliwie: dzień pizzy jest codziennie. Na szczęście w Oleśnicy pizzerii nie brakuje (jest ich 16!). W tym artykule znajdziecie listę wszystkich miejsc z numerami telefonu, stron www i link do facebooka. Pizza Oleśnica sprawdź i odnajdź swoje ulubione miejsce. Kolejność przypadkowa.

Spis [lista Pizzerii Oleśnica]:


American Pizza Express (Plac Zwycięstwa 1)

american-pizza-express-olesnica

Najstarsza pizzeria w Oleśnicy, ponad 25 lat tradycji. Wystrój i smak niezmienny od lat. Pizza dostępna tylko w jednym rozmiarze.


LaFamilia (Kochanowskiego 2)

la-familia-olesnica

Inspiracja głównie kuchnią włoską kierowana przez Pana Marka, który spędził 8 lat we Włoszech. Lokal znajduje się przy Hali Sportowej MOKiS. LaFamilia to miejsce przystosowane do obsługi rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych i czworonogów.


Dell Sole (Kościelna 10)

dell-sole-olesnica

Kilka kroków od oleśnickiego rynku, ponad 14 lat działalności. Klimatyczne wnętrze i zazieleniony ogródek. Poza klasyczną włoską pizzą, dostępna jest również pizza rzymska i makarony.


Da Mario Ristorante (Pocztowa 2)

da-mario-olesnica

Eleganckie wnętrze z czerwonymi elementami dekoracyjnymi. Restauracja mieszcząca się w zabytkowej kamienicy. Poza pizzą zjecie również makaron tworzony przez kucharzy lokalu.


Da Grasso Oleśnica (Skłodowskiej-Curie 8E)

da-grasso-olesnica

Jedyna sieciowa pizzeria w Oleśnicy. Wyróżniają ją częste promocje i duży wybór.


Trio Pizza (Rzemieślnicza 10)

trio-pizza-olesnica

Największa pizza w Oleśnicy – tak reklamuje się lokal. Pizza Oleśnica 50cm. Pizzeria znajduje się tuż przy Dworcu PKS.


Pizza Ticino (tylko z dowozem)

pizza-ticino-olesnica

Serwowana wyłącznie pod Wasz adres. Pizza Oleśnica neapolitańska.


Grill Garden (Podchorążych 2A)

grill-garden-olesnica

Jak nazwa wskazuje miejsce słynie z burgerów, ale ofercie znajduje się: Pizza Klasyczna i Pizza Wege w stylu neapolitańskim. Urokliwe miejsce zachęcające do odpoczywania. W weekend odbywają się wydarzenia muzyczne.


Rimini Pizza&Kebab (Sikorskiego 3G)

rimini-pizza-olesnica

Lokal znajdujący się na osiedlu na Serbinowie. 2 rozmiary i 23 rodzaje pizzy. Poza włoskim specjałem znajdziecie duży wybór kebaba.


Mega Pizza (Moniuszki 20A)

mega-pizza-olesnica

Powstała w 2006 roku. Prawdopodobnie najgrubsza pizza w Oleśnicy (można zamówić również na cienkim cieście). Pojemny lokal dla imprez okolicznościowych, duża wybór innych dań obiadowych. 45 rodzaje pizzy w 3 rozmiarach (w tym tytułowa MEGA 45cm).


Il Padrino (Wrocławska 38A)

il-padrino-olesnica

Niestety niewiele możemy się dowiedzieć na temat tej pizzerii, gdyż nie posiadają strony www ani fanpage na facebooku. Czynna tylko od piątku do niedzieli.


Pasta e Basta (Paderewskiego 5)

pasta-e-basta-olesnica

Poza tytułową pizzą w menu znajduje się duża karta win. Restauracja serwuje również duży wybór dań obiadowych. W okresie letnim dostępny jest mały ogródek.


JACK PUB (Wały Jagiellońskie 20)

jack-pub-olesnica

Niech Was nie zmyli, że to miejsce to tylko pub. Posiadają duży wybór w menu. To pizza, burgery i sałatki. 4 sale, bilard, duży wybór whisky i rockowy klimat.


Pizza Al Forno (Reja 9)

al-forno-olesnica

Reklamują się jako: jedyny lokal w Oleśnicy z pizzą z pieca opalanego drewnem. Proste i przejrzyste menu pozwala wybierać w 26 smakach.


Barwinek (Sucharskiego 2)

barwinek-olesnica

Mała rodzinna pizzeria. Chwalą się własną recepturą, nie reklamują się jako „prawdziwa włoska pizza”. Pizza wypiekana na cienkim cieście w wyższymi puszystymi brzegami – możemy przeczytać w menu.


RED HOT CHILI (Wojska Polskiego 9A)

red-hot-chili-olesnica

Restauracja serwująca 18 rodzajów pizzy. Ponadto: tortille, sałatki, makarony i pierogi. Częste akcje promocyjne na facebooku. Lokal wykończony w eleganckich brązach i oryginalne lampy sufitowe.


Jeżeli pojawiła się nowa pizzeria w Oleśnicy, a lista nie została jeszcze zaktualizowana lub informacje są nieaktualne, prosimy o kontakt: biuro@olesnica360.pl