Przewodnik po Oleśnicy

Mieszkania na wynajem Oleśnica

Chcesz wynająć mieszkanie w Oleśnicy? Sprawdź ceny najmu, przejrzyj oferty i dowiedz się na co warto uważać przy podpisywaniu umowy.
W tym artykule dowiesz się:


Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Oleśnicy?

Jaka jest cena wynajmu mieszkania w powiecie oleśnickim? Jak zawsze, cena uzależniona jest od warunków, powierzchni i lokalizacji mieszkania. Im mieszkanie na wynajem jest większe, lokalizacja bliżej centrum miasta, a komfort wyższy – tym cena będzie większa.

Ogólnie można przyjąć, że mieszkania na wynajem w Oleśnicy są w granicach 1000 – 2500 zł miesięcznie.

Kawalerki oddalone od centrum miasta o niskim standardzie możemy znaleźć już od 1000zł miesięcznie. Tak, jak ciężko znaleźć już mieszkanie na wynajem w Oleśnicy poniżej 1000zł miesięcznie, tak górna granica podana w nagłówku nie jest już taka sztywna. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem komfortu mieszkania jego cena może osiągnąć naprawdę wysoki pułap. Na wynajem są bowiem nie tylko mieszkania dwupokojowe czy kawalerki, ale także wielopiętrowe mieszkania czy całe domy. W tym przypadku ceny za wynajem oscylują w granicach od trzech, do nawet ośmiu tysięcy złotych miesięcznie.

Sypialnia w mieszkaniu na wynajem
Sypialnia wynajmowanego mieszkania w Oleśnicy

Kawalerka w Oleśnicy czy mieszkanie 2-pokojowe?

Spektrum mieszkań na wynajem w Oleśnicy jest bardzo szerokie. Warto zaznaczyć jakiego rodzaju mieszkania szukasz już na samym początku – czy ma to być kawalerka, mieszkanie dwupokojowe czy może w ogóle tylko jeden pokój na wynajem. Wybór jest tak duży, że lepiej zawęzić go na samym wstępie – wtedy znajdziesz mniej ogłoszeń, ale będą lepiej do Ciebie dopasowane.

Kawalerka lub pokój na wynajem to najtańsze opcje. Czasem jednak nie warto oszczędzać na własnym komforcie i codziennej wygodzie i lepiej jest zainwestować w mieszkanie dwupokojowe. Najlepiej, żebyś odpowiedział sobie na pytanie czy będziesz tam mieszkał sam, czy planujesz mieć jakieś zwierzęta, czy przeszkadza Ci mała przestrzeń a także jak ważne dla Ciebie jest to, abyś mógł się przejść swobodnie po mieszkaniu.


Gdzie szukać oferty wynajmu mieszkań?

W internecie można znaleźć bardzo dużo ofert wynajmu. Polecam poniższe serwisy:

Takich serwisów jest znacznie więcej – jeśli znalazłeś mieszkanie w innym niż wyżej wymienione, to koniecznie daj nam znać!


Na co zwracać uwagę przy wynajmie mieszkania w Oleśnicy?

Jeżeli już znalazłeś swoje wymarzone miejsce na wynajem, to nadejdzie moment podpisania umowy. Może się tak wydarzyć, że właściciel nie będzie chciał jej podpisywać – wtedy zalecamy, aby na nią nalegać. W ostateczności musisz być maksymalnie wyczulony i ostrożny, ponieważ wszędzie można natrafić na oszustów.

Umowa najmu mieszkania – co powinna zawierać?

  • Data zawarcia i okres trwania umowy,
  • Dokładne dane, które identyfikują najemcę oraz wynajmującego,
  • Przedmiot umowy najmu, czyli dane mieszkania, które ma zostać wynajęte. Jeżeli jest to kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe, to musi być to jasno napisane. Dobrze też, aby w umowie były zaznaczone najbardziej wartościowe rzeczy w mieszkaniu,
  • Zobowiązanie wynajmującego oznajmiające, że wszystkie instalacje i rzeczy w mieszkaniu są sprawne,
  • Zobowiązanie najemcy, że będzie płacił regularnie czynsz, a mieszkanie będzie wykorzystywane w dobrym stanie technicznym i sanitarnym,
  • Konkretne i dokładne określenie czynszu i wszystkich opłat oraz określenie do którego dnia miesiąca opłaty mają zostać uiszczone,
  • Ustalenie wysokości kaucji na mieszkanie – zazwyczaj jest to jedno lub dwu-krotność miesięcznego czynszu. Zgodnie z prawem, kaucja nie powinna być wyższa niż 12-krotność miesięcznej opłaty za mieszkanie,
  • Okres wypowiedzenia umowy.

Mieszkania na wynajem – Oleśnica